Basında Biz: Sağlık Turizmi İçin Güvenilir Acenta

Cevizcan Tur Turizm, bir çok hasta için Türkiye’de hizmet vermeye devam ediyor. Sağlık turizmi için aşağıdaki bilgilendirmemiz okumanız çok önemli.

Uluslararası Sağlık Turizmi Acentası mevzuattaki ifadeyle Sağlık Turizmi Aracı Kuruluşu uluslararası sağlık turisti ile beraberindeki refakatçi ve diğer yakınlarına konaklama, ulaşım ve transfer hizmetlerinin sağlanması faaliyetlerini yürütmek üzere yetkilendirilen, 14/9/1972 tarihli ve 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu uyarınca işletme belgesi alan A grubu seyahat acentalarını ifade etmektedir.

13 Temmuz 2017 tarihli ve 30123 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmelik sağlık turizmi konusundaki usul ve esasları düzenlemektedir. Bu kapsamda yetkilendirilen turizm acentaları yurtdışından getirdikleri hastaların Türkiye’deki tedavi süreçlerine ilişkin danışmanlık, tercüme, konaklama, ulaşım ve transfer gibi hizmetler verebilmektedirler.

Tedavi için Türkiye’yi tercih ediyorlar

Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi ve Eğitim Derneği Başkanı Mehmet Kanpolat ise sağlık turizminde çok ciddi artış olduğunu, birçok hastanede yabancı hasta oranının yüzde 30’a çıktığını anlattı.

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Şenol Coşkun, sağlık turizminin önemli bir avantaj sağladığını, yurt dışından özellikle son yıllarda çok sayıda yabancı hasta geldiğini ve her türlü kanser tedavisinin yapıldığını aktardı.

Kazakistan’dan gelen Akylzhan Kapan da ülkesinde kolon kanserinden ameliyat olduğunu ancak tekrar nüksettiği için Türkiye’ye geldiğini, buradaki sağlık hizmetinden memnun olduğunu ifade etti.

Post navigation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. (*) Gerekli alanlar *